banner

Bellis

Samwell Bellis

Pohlaví: samec
Plemeno: anglický crested
Zbarvení: černá - červená - bílá
Barva očí: tmavé
Datum narození: 23.10.2013
Datum úmrtí: 01.08.2015
Věk: 1 rok, 9 měsíců a 9 dní
chovné
statistiky:
Počet potomků
- narozených: 0
- odchovaných: 0
Počet evidovaných vrhů: 0

Sam je krásnej tricolorní morčák, kterému prostě nešlo odolat. Ikdyž jsem xkrát řekla, že už nikdo doma zůstat nemůže. Tak Sam byl prostě jasnej. Už když se narodil jako jedináček ve vrhu, byl prostě dokonalej a čím víc rostl, tak tím víc jsem byla přesvědčena, že ho nemůžu dát. Ikdyž máme poměr barev na hraně, tak si myslím, že se u nás opravdu neztratí. (P)

Podle odhadů jsem měl mít alespoň jednoho sourozence. A tak jsem opravdu všechny nakonec překvapil, že jsem jedináček. Proč se dělit o mámu, když můžu být sám. Jen, co jsem se narodil, začal jsem všechno koumat. Bylo mi řečeno, že jsem pěkná kulička. Velmi mě to potěšilo. To byl úmysl. Jak nejvíce zaujmout, abych nikam nemusel cestovat. Nikam se mi moc nechce, tady se mi líbí, prý tu mají i hodně slečen a hlavně pro mě, tak proč se kodrcat někam jinam. No musel jsem se snažit, abych zaujal. A povedlo se. Po nějaké době, kdy se stále nevědělo, přišla majitelčina sestra, které jsem se opravdu moc líbil a ta tak nějak nepřímo přesvědčila mou paničku, že si mě má nechat. Co si budem povídat, prostě jsem se povedl :). Tak krásnou hlavu nemá jen tak někdo. Nebojte nezpychnu. Chybičky se taky najdou, ale myslím, že to tolik nevadí. Po delší době jsem dostal kámoše Harryho a je nám spolu fajn. Je to dobrej parťák, jen doufám, že ho časem vymění za nějakou tu slíbenou samičku :) (P)

Léto 2015 - Samův odchod byl pro nás nečekaný. Je pravda, že letošní vedra dávaly morčákům zabrat, ale většinou to bývá náročné spíš pro starší jedince. Sam byl v pohodě, ovšem pak zničehonic jednoho dne už nebyl. Nejevil žádné příznaky nemocí, problémů. Pravděpodobně tak šlo o mrtvičku, infarkt, kdo ví. Bude nám moc chybět, byl to takový náš medvídek.

Rodokmen:


MATKA

Isis Bellis
anglický crested, černá - červená - bílá
OTEC

Atrey Mio Little Goldie
hladké, černá - bílá - červená
MATKA

Viola vom Tenderings See
hladké, černá - červená - bílá
OTEC

Chardonnay Little Goldie
anglický crested, červená - černá - bílá
MATKA

Leny vom Tenderings See
hladké, černá - červená - bílá
OTEC

Colour Rado von Aristo Pigs
hladké, černá - červená - bílá
MATKA

Tatyana von Andis Saustall
hladké, černá - bílá s červenou
OTEC

Brighton von Andis Saustall
anglický crested, černá - červená s bílou

Fotogalerie